پرستار کودک در شرق تهران

Elderly care and nursing services

چه برای والدین و چه برای پرستار آموزش‌دیده، وظیفه نگهداری از کودک وظیفه سنگینی است. چرا که کودک برای رشد صحیح جسمی و ذهنی، علاوه بر تامین نیازهای فیزیکی خود، به تامین نیازهای روحی و ذهنی نیز نیاز دارد. برای اینکه بتوانید کودک سالمی تربیت کنید که هم از نظر جسمی و هم از نظر مهارتی و اخلاقی، رشد مطلوبی را تجربه کرده باشد؛ باید به صورت تواما به نیازهای او توجه کنید. اما متاسفانه این روزها با توسعه شهرنشینی و افزایش نیازهای مادی خانواده‌ها، دیگر مانند گذشته امکان نگهداری از کودک در منزل توسط یکی از والدین وجود ندارد. در این شرایط بهترین راه‌حل استفاده از خدمات ارزشمندی به نام خدمات نگهداری از کودک است که موسسات پرستاری عرضه می‌کنند. در این مقاله بیشتر در مورد این خدمت توضیح می‌دهیم.

وظایف پرستار کودک شرق تهران

وظایفی که به پرستار کودک محول می‌شود؛ تابعی از متن قراردادی است که با موسسات پرستاری منعقد شده است. این شیوه ثبت قرارداد، دست مشتری برای استفاده از سرویس‌های متنوع را باز می‌گذارد. با این وجود یک سری از وظایف جزء وظایف اصلی هستند و معمولا تمام خانواده‌ها در قرارداد خود، آنها را در درج می‌کنند. وظایفی مانند تغذیه کودک، تعویض پوشک، استحمام و… جزء وظایف متداولی هستند که می‌توانید انجام آنها را به پرستار بسپارید.
علاوه بر این، در شرایط متفاوت، ممکن است نیاز به تغییر این وظایف داشته باشید. به عنوان مثال، اگر کودک شما دبستانی است و نیاز به رسیدگی بیشتر دارد؛ کمک به او برای انجام تکالیف مدرسه و رسیدگی به امور درسی نیز می‌تواند بخشی از وظایف پرستار باشد. شرایط دیگری که می‌تواند منجر به تغییرات گسترده در این وظایف شود؛ نگهداری از کودکی است که نیازهای جسمی و ذهنی خاصی دارد. به عنوان مثال کودکان سندرم داون یا کودکان مبتلا به اوتیسم، معمولا علاوه بر مصرف دارو، نیازمند آموزش‌های خاصی هستند. در این شرایط، پرستاری که برای این کودکان استخدام می‌شود؛ وظایف بیشتری دارد. علاوه بر این، گاهی محدودیت زمانی برای والدین تا جایی است که امکان طبخ غذا، شستشوی لباس‌ها، خرید منزل و کارهایی از این دست برای آنها فراهم نیست. از این رو، گاهی بسته به شرایط قرارداد، انجام این وظایف عمومی‌تر نیز بر عهده پرستار کودک گذاشته می‌شود.

مزایا پرستار کودک شرق تهران

با استخدام یک پرستار باتجربه و آموزش دیده هم خودتان و هم کودک‌تان می‌توانید از مزایای متعددی بهره‌مند شوید. اولین مزیت، رشد کودک در محیطی کاملا استاندارد و زیر نظر فردی خبره است. با استخدام پرستار کودک در واقع علاوه بر محافظت از فرزندتان می‌توانید روی رشد مهارت‌ها، بهبود شرایط تحصیلی و یادگیری بهتر او نیز حساب باز کنید. فراموش نکنید که حضور یک بزرگسال در خانه‌ای که ساعات زیادی در طول شبانه روز خالی از والدین است؛ می‌تواند روی جنبه‌های مختلف فکری، جسمی و حتی اختلاقی کودک تاثیرگذار باشد. پرستار در این شرایط راهنما و جایگزین مناسبی برای والدین است و کودکان می‌توانند در شرایط بحرانی روی کمک او حساب باز کنند.

« خدمات پرستار کودک در شرق تهران»

خدماتی که به مشتریان از سوی مراکز نگهداری مانند مجموعه سپیدگستر ارائه می‌شود؛ شامل طیف وسیعی از سرویس‌های ویژه است که هر کدام از آنها می‌توانند به نوعی روی کیفیت رشد کودکان تاثیرگذار باشند. علاوه بر خدمات نگهداری که شامل وظایف عمومی مانند پرستاری از کودک، تغذیه او، انجام مراقبت‌های بهداشتی و… است؛ خدمات ویژه دیگری نیز قابل عرضه به مشتریان می‌باشد. به عنوان مثال خانواده‌هایی که مشغله کاری فراوان، امکان تامین مایحتاج منزل را از آنها سلب کرده است؛ می‌توانند با افزایش وظایفی که به عهده پرستار است؛ از خدمات دیگری نیز بهره‌مند شوند. ثبت قرارداد تحت این شرایط پرستار را موظف می‌کند که علی‌رغم انجام وظیفه نگهداری از کودک برخی از کارهای خانه مانند تمیزکاری و خرید را نیز بر عهده بگیرد و مانند یک مادر مهربان، فضای خانه را مهیای حضور دیگر اعضای خانواده کند.

ویژگی پرستار کودک در منزل شرق تهران

صبر و دانش، دو ویژگی اصلی است که تمام افرادی که وظیفه نگهداری از کودک را بر عهده دارند باید از آنها برخوردار باشند. کار کردن با کودک، آموزش دادن به او و حتی نگهداری از کودکان کار ساده‌ای نیست. شاید نیاز باشد که برای آموزش یک مهارت به کودک، ساعت‌ها وقت صرف شود. در چنین شرایطی اگر پرستار کودک از صبر و حوصله و دانش کافی برخوردار نباشد؛ فرصت برقرار ارتباط با کودک را از دست می‌دهد و عملا کیفیت خدمات کاهش پیدا می‌کند. بنابراین یک پرستار حرفه‌ای باید بداند که چطور و با چه تکنیکی باید با کودکان برخورد کند.