پرستار سالمند در شرق تهران

Elderly care and nursing services

ورود به سن سالمندی برای همه چالش‌برانگیز است. این موضوع زمانی تشدید می‌شود که ناتوانی و بیماری‌های مختلف به سراغ بدن می‌آید. در این شرایط معمولا نگهداری از فرد سالمند برای اطرافیان به یک مشکل بزرگ تبدیل می‌شود. چرا که امروزه اکثر خانواده‌ها برای تامین نیازهای اولیه نیازمند همکاری همه اعضای خود هستند. به همین خاطر بیشتر افراد خانواده از نظر شغلی فعال هستند و زمان کافی برای پرستار سالمند عزیزشان ندارند. این گروه از خانواده‌ها می‌توانند از خدمات ارزشمند پرستاری از سالمند مجموعه‌ها و موسسات نگهداری معتبر استفاده کنند. با ما همراه باشید تا بیشتر با این خدمت آشنا شوید.

وظایف پرستار سالمند شرق تهران

فردی که به عنوان پرستار سالمند در این مجموعه‌ها فعالیت می‌کند؛ طبق شرح شغلی که برایش تعریف شده است؛ وظایف متعددی را بر عهده دارد. اصلی‌ترین و مهم‌ترین وظایف یک پرستار سالمند شناسایی نیازهای او و ارائه راهکارهای منطقی و درست برای رفع آنهاست. بنابراین وظایف این رشته شغلی معمولا متناسب با شرایط فرد سالمند است. به عنوان مثال اگر سالمند شما توانایی حرکتی محدودی داشته باشد؛ علاوه بر وظایف معمول می‌توانید وظایفی مانند درمان‌های فیزیوتراپی را نیز به پرستار او بسپارید. یکی دیگر از عواملی که روی این وظایف تاثیرگذار است؛ تخصص و تجربه پرستار است. همانطور که می‌دانید برخی از درمان‌های جانبی تخصصی هستند و پرستار سالمند برای ارائه آنها باید تجربه کافی را داشته و در این زمینه تحصیلات آکادمیک گذرانده باشد.

ویژگی پرستار سالمند در منزل شرق تهران

پرستاری از فردی که سال‌های انتهایی عمر خود را سپری می‌کند کار ساده‌ای نیست. اکثر سالمندان به دلیل شرایط جسمی دشواری که دارند؛ دچار بدخلقی می‌شوند. فردی که از این عزیزان نگهداری می‌کند باید کاملا صبور بوده تا بتواند در شرایط پیچیده و دشوار واکنش منطقی از خود نشان دهد. علاوه بر صبر و حوصله زیاد، این دسته از پرستاران باید با فضای نگهداری از سالمندان آشنایی داشته باشند. چرا که بیماران سالمند معمولا نیازهای متمایزی نسبت به بیماران جوان دارند. برخی از شرایط حاکم مانند میزان دامنه حرکتی سالمند و سطح سلامت جسمی و روحی آن نیز می‌تواند روی ویژگی‌های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک پرستار ماهر تاثیر بگذارد.

« مزایا پرستار سالمند در منزل »

خانواده‌هایی که با چالش نگهداری از یک فرد سالمند مواجه هستند؛ دو راه پیش روی دارند. راه اول که معمولا در دسترسی‌ترین و راحت‌ترین راه است؛ استفاده از خدمات خانه سالمندان است. اما راه دوم که مطمئن‌تر است و می‌تواند شادی را به زندگی عزیز سالمند شما باز گرداند؛ استخدام یک پرستار ماهر و آموزش‌دیده برای اوست. روش دوم مزایای متعدد و متمایزی نسبت به روش اول دارد. اولین و مهم‌ترین مزیت این شیوه نگهداری از سالمند، شادی و حس استقلال بیشتری است که سالمندتان تجربه می‌کند.

با استخدام پرستار در واقع شما تمام امکانات مورد نیاز سالمندتان را بدون جدا کردنش از فضایی که سال‌ها به آن عادت کرده است به خانه او می‌آورید. بیشتر افراد وقتی وارد سنین میانسالی و کهنسالی می‌شوند؛ تمایلی به جابه‌جایی و حتی تغییر محل زندگی خود ندارند. به همین خاطر اکثر سالمندانی که برای نگهداری به خانه سالمندان فرستاده می‌شوند با مشکلات روحی دسته و پنجه نرم می‌کنند. علاوه بر این، محیط خانه از نظر ساختاری محیط امن‌تری است. در اکثر مراکز نگهداری از سالمندان، بیماری‌های عفونی رواج دارد. اما خانه یک فضای خصوصی است که شانس ابتلای سالمند به بیماری در آن به شدت پایین است.

خدمات پرستار سالمند در شرق تهران

اگر به دنبال یک مرکز معتبر و مطمئن برای استفاده از خدمات پرستاری از سالمند در شرق تهران می‌گردید؛ مجموعه سپیدگستر می‌تواند پایان تمام جستجوهای شما باشد. خدمات تعریف شده در چارت این مجموعه شامل طیف گسترده‌ای از سرویس‌هاست که انتخاب یا عدم انتخاب هر کدام از آنها به عهده مشتری است. به عنوان مثال شما بسته به شرایط جسمی و روحی سالمندتان می‌توانید علاوه بر خدمات نگهداری از خود او، سرویس‌هایی مانند خرید منزل، استحمام و حتی تمیزکاری خانه را نیز به قرارداد خود اضافه کنید. موسسه سپیدگستر با چندین سال سابقه، کلیه خدمات خود را بر اساس نیازهایی تعریف کرده است که توسط پرستاران و متخصصان این مجموعه شناسایی شده‌اند.

تعرفه خدمات پرستاری سالمند در شرق تهران

تعرفه خدمات دریافتی نیز مانند نوع خدمات درج شده در قرارداد، بستگی به عوامل متعددی دارد. اصلی‌ترین عامل شرایط سالمند است. به عنوان مثال نگهداری از سالمندی که شرایط جسمی مطلوبی ندارد و نیازمند خدمات و درمان‌های تخصصی است؛ کار بسیار دشوارتری نسبت به نگهداری از سالمندی است که توانایی انجام کارهای شخصی خود را دارد و فقط نیازمند همراهی و مراقبت یک پرستار است. بنابراین برای اطلاع دقیق از تعرفه‌ها بهترین کار تماس با همکاران ما در بخش پذیرش مجموعه سپیدگستر است.