11 نکته برای آگاه سازی پرستار از شرایط سالمند

Blog

11 نکته برای آگاه سازی پرستار از شرایط سالمند

در مواردی که به دلیل فوریت های پزشکی نیاز به استخدام پرستار سالمند در خانواده ای وجود داشته باشد، فرصت برای تحقیق و بررسی مراکز پرستاری مختلف وجود ندارد و این کار باید به سرعت انجام گیرد در غیر این موارد خانواده ها فرصت دارند تا در مورد شرکت ها و مراکز مختلف تحقیق کنند تا بر اساس شرایط مالی خود و نیاز سالمند بهترین پرستار را استخدام کنند.

قبل از تماس با مراکز پرستاری باید موارد زیر مشخص شود تا با اولین تماس بتوان اطلاعات دقیق و کاملی از شرایط سالمند به کارشناس مربوطه ارائه دادسپیدگستر بهترین پرستاران را برای نگهداری از سالمندان در منزل دارد. پرستارانی با تجربه و حرفه ای که با روحیات سالمندان شما آشنایی دارند و به خوبی می توانند از سالمندان شما نگهداری کنند در این مقاله ما یک سری نکات را در مورد شرایط سالمندان ارائه داده ایم که باعث می شود شرکت یا فرد مورد نظر آگاهی کامل از شرایط و فضای کاری خود داشته باشد و رعایت این موارد باعث می شود تا هر دو طرف از شرایط راضی باشند

 • نیاز ها:

ابتدا باید فهرستی از نیازهای سالمند خود را تهیه کنید. تمام فعالیت هایی که پرستار فرد مسن از لحظه ای که از خواب بیدار می شود تا زمانی که به رختخواب میرود و همچنین نیاز های سالمند در زمانی که خواب می باشد را یادداشت نمایید.

 • توانایی فیزیکی:

چقدر نیاز به کمک های دستی وجود دارد و پرستار چه مقدار باید از لحاظ فیزیکی کمک نماید.

 • شرح توانایی فیزیکی سالمندان برای انتخاب مناسب

  حمل و نقل:

آیا پرستار باید پیرمرد یا پیر زن را برای ویزیت پزشک و دیدار با خانواده و غیره به بیرون از منزل ببرد. آیا نیازی به این دارد که رانندگی کند؟ آیا خود مراقب یا پرستار باید اتومبیل داشته باشد یا کرایه کند یا می تواند از اتومبیل سالمند استفاده کند؟ آیا باید با عصا یا ویلچر و واکر سالمند را تا پارک و فضای باز محله ببرد تا او هوا بخورد؟

 • میزان حافظه:

آیا زوال عقل وجود دارد؟ آیا همه چیز را فراموش میکند؟ یا در آستانه فراموشی است؟ آیا نیاز دارد مدام با او صحبت شود؟

برای اینکه کامل با موضوع فراموشی (آلزایمر) آشنا شوید باید تجربه را داشته باشید و حتما خانواده فرد سالخورده این را توجه کنند چون باعث می شود تا انتخاب بهتری داشته باشید و یک متخصص این موضوع را انتخاب کنید.

 • زبان:

آیا نیاز به پرستار یا مراقبی دارید که توانایی صحبت به زبان خاصی را داشته باشد؟

 • ساعت کاری:

چند ساعت در شبانه روز نیاز به حضور پرستار دارید؟

 • محدودیت های غذایی:

تمامی نیازهای روزانه غذایی و محدودیت های او باید مشخص باشد. فرد مراقب باید از آلرژیها و محدودیت های غذایی سالمند مطلع باشد و اینکه آیا تهیه مواد غذایی به عهده پرستار می باشد یا توسط سایر اعضا تهیه می شود و یا اینکه می تواند به صورت تلفنی سفارش دهد.

 • مهارت های مورد نیاز:

پرستار باید چه مهارت هایی داشته باشد؟ برای مثال توانایی تزریق انسولین، گرفتن فشار خون، چنج پوزیشن و …

بهترین پرستار سالمند در منزل - سپید گستر

 • داروهای مصرفی:

داروهایی که سالمند استفاده می کند باید به اطلاع مرکز پرستاری رسیده شود. بعضی دارو ها عوارضی دارند که باید برای انتخاب پرستار در نظر گرفته شود.

 • شرایط سالمند:

شرایط جسمی سالمند از قبیل وزن و قد و توانایی حرکت او را به طور دقیق به کارشناسان اعلام نمایید همچنین کمی از اخلاقیات و عادات رفتاری او نیز باید بیان شود. اگر شب بیداری دارد و یا بسیار فریاد میزند، یا عصبی و پر حرف است و ..

در مورد اعتقادات مذهبی اگر مورد خاصی وجود دارد بهتر است عنوان شود تا بین پرستار و فرد مسن ارتباط بهینه ای شکل بگیرد.

 • تعداد اعضای خانواده:

چه کسی یا چه کسانی با سالمند زندگی می کنند. موقعیت کاری و سن و جنسیت آنها بسیار مهم می باشد. همچنین میزان رفت و آمد خانواده به صورت تقریبی بیان شود.

کلام آخر

با توجه به اینکه افراد مسن بسیار زیاد است بدون شک مراقبت و نگهداری از آنها بسیار زیاد می شود و تعدادی از خانواده ها فرصت و زمان آن را ندارند و دانش آن را ندارند پس سعی می کنند که بهترین فرد را انتخاب کنند تا از عزیزان خود مراقبت کند پس برای انتخاب بهتری بهتر است تمامی شرایط رفتاری و اخلاقی را بیان کنید و حتی شرایط جسمی باید به صورت کامل توضیح داده شود.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
0 0 رای
رأی دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات