نیازهای سالمندان

با توجه به اینکه هر چه سن بالا برود امکان این را دارد که کم توان تر و وابسته تر شویم به همین دلیل  افراد از زمان میانسالی که می گذرند در مسیر پر رمز و رازی قدم میگذارند که نیازهای ناشناخته ای شاید داشته باشند کمک به شناسایی این نیاز ها می تواند سالمندی را به دوره ای فرحبخش تبدیل نماید همچنین به پرستار سالمند کمک می کند با شناسایی خواسته های فردی که تحت مراقبت وی می باشد بتواند بهترین خدمات پرستاری را ارائه دهد در ادامه به مجموعه ای از نیازهای یک فرد سن بالا می پردازیم.

  • محلی برای زندگی و آرامش: سالمندان در وهله اول نیاز دارند در خانه ی خود زندگی کنند آنها از اینکه از خانه طرد شوند و مجبور به زندگی در خانه سالمندان باشند هراس دارند و احساس می کنند جایگاه و محبوبیت خود را در میان اعضای خانواده از دست داده اندف بنا براین مهمترین نیاز آنها توجه به محل زندگی است و فراهم کردن شرایطی که سالمند در خانه و در کنار خانواده زندگی کند.
  • توجه به نیاز های جسمی سالمند: باید ناتوانی های جسمی سالمند در نظر گرفته شود و بر اساس آنها کلیه امکانات مورد نیاز فراهم گردد. برای مثال فراهم کردن امکاناتی از قبیل صندلی چرخدار، تخت های کشویی، صندلی حمام، واکر و هر چیزی که برای انجام امور روزمره مورد نیاز است.
  • وضعیت بیماری سالمند: تحت مراقبت بودن سالمند و ویزیت توسط پزشک یکی از نیاز های اساسی وی می باشد. در دوره سالمندی پزشک با تجویز دارو و ورزش های مورد نیاز شروع بسیاری از بیماری ها را به تعویق می اندازد.
  • تفریحات و سرگرمی: باید از سالمندان در مورد اینکه ترجیح می دهند اوقات فراغت خودرا با چگونه بگذرانند، صحبت کرد، گاهی سالمندان به خواندن روزنامه علاقه دارند و یا گوش کردن به موسیقی، قدم زدن در پارک، داشتن حیوان خانگی، تماشای تلویزیون و فیلم، بازی هایی مثل تخته نرد و شطرنج و ..
  • داشتن تغذیه مناسب: باید با یک متخصص تغذیه در مورد نیاز های تغذیه ای سالمندان مشورت کرئ و لیست از مواد غذایی مورد نیاز آنها را تهیه کرد تا به صورت روزانه تمامی آنها را مصرف کند.
  • نیاز به ارتباط با دیگران: سالمندان نیاز به همحبت دارند و باید به صورت روزانه با افرادی به گفتگو بنشینند. دیدار با اعضای خانواده و فرزندان و نوه ها و همچنین دوستان و آشنایان می توانند از آلزیمر و همچنین از افسردگی سالمندان جلوگیری کند.
  • داشتن پرستار سالمند : سالمندان باید در همه اوقات شبانه روز یک پرستار در کنار خود داشته باشند، پرستار در همه موارد فوق نقش مهمی دارد بنابراین با انتخاب یک پرستار خوب می توان به تمامی نیازهای سالمندان جامه عمل پوشاند تا دوران سالمندی مانند دیگر مرحله های زندگی با لذت همراه باشد.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
0 0 رای
رأی دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات