پرستار سالمند در جنوب تهران

Elderly care and nursing services

حضور یک پرستار برای مراقبت از عزیزان سالمندتان در خانه، دقیقا همان چیزی است که برای اطمینان از مراقبت اصولی از او نیاز دارید. حتی بهتر است خانواده‌هایی که برای مراقبت از سالمندشان زمان کافی دارند نیز از خدمات پرستاری مراکز نگهداری استفاده کنند. اما چرا تا این حد روی این موضوع تاکید وجود دارد؟ این افراد متخصص چه خدمتی را به سالمند ارائه می‌دهند که اعضای خانواده در ارائه آنها ناتوانند؟ با ما تا انتهای این مقاله که در مورد سرویس پرستار سالمند در جنوب تهران مجموعه سپیدگستر است همراه باشید تا پاسخ این سوالات مهم را دریابید.

وظایف پرستار سالمند جنوب تهران

مزایای زندگی کردن یک فرد سالمند در محیطی که سال‌ها به آن عادت کرده است غیرقابل انکار است. اما وقتی صحبت از ناتوانی در انجام امور روزمره می‌شود؛ اعضای خانواده با چالش‌های فراوانی مواجه خواهند شد. در این شرایط استخدام یک پرستار حرفه‌ای که قادر به ارائه مراقبت‌های درمانی در منزل است یک گزینه عالی محسوب می‌شود. این کار افراد مسن را قادر می‌سازد تا با خیال راحت دوران پیری خود را در منزل شخصی‌شان طی کنند. اصلی‌ترین وظیفه پرستاران حرفه‌ای، ارائه مراقبت‌های عملی و در کنار آن توجه به جنبه‌های عاطفی و معمول زندگی روزمره فرد سالمند است.

علاوه بر این مزیت ملموس، استفاده از این سرویس باعث می‌شود که هم فرد سالخورده و هم اعضای خانواده او از آرامش بیشتری برخوردار شوند. اگر در مورد توانایی یکی از عزیزان سالمندتان برای داشتن یک زندگی مستقل و پاسخگویی به نیازهای خود نگرانی دارید؛ هیچ راهی مطمئن‌تر از استخدام پرستار شخصی نیست. افرادی که در این شغل فعالیت دارند؛ کاملا با نیازهای این گروه سنی و نحوه تعامل با آنها آشنا هستند. بنابراین می‌توانند به شدت دغدغه خانواده را کاهش دهند.

مزایا پرستار سالمند در منزل

با استخدام پرستار می‌توانید خودتان و یا عزیز سالمندتان را از مزایای زیر بهره‌مند کنید:

بهبود ارتباطات اجتماعی: یکی از جدی‌ترین مشکلاتی که افراد سالمند تنها تجربه می‌کنند؛ محدود شدن دامنه ارتباطات اجتماعی آنهاست. اکثر این عزیزان به دلیل ناتوانی‌های جسمی قادر نیستند که محیط خانه را ترک کنند. بنابراین پرستار می‌تواند با هم‌صحبتی با آنها، از احساس دلتنگی‌شان بکاهد. پرستار سالمند در حین فرآیند انجام وظایف خود می‌تواند از ایجاد احساس تنهایی و افسردگی در سالمندان جلوگیری کند.

انجام دقیق‌تر امور روزمره: با ورود به دوره سالمندی، خانواده و خود فرد سالمند تغییرات منفی زیادی از جمله امتناع از غذا خوردن، کاهش وزن ناگهانی، سوء مدیریت دارو، نوسانات حافظه و کاهش قدرت استدلال را تجربه می‌کنند. استخدام پرستار برای این افراد می‌تواند در پیشگیری از وقوع چنین شرایطی نقش داشته باشد. پرستاران متخصص در امر نگهداری از سالمند به طور خاص آموزش دیده‌اند تا حتی ظریف‌ترین نشانه‌های تغییر وضعیت روحی یا جسمی سالمندان را تشخیص داده و به سرعت برای اصلاح وضعیت اقدام کنند.

آرامش خاطر بیشتر اعضای خانواده: محیط خانه همواره مکان امن‌تر و بهتری برای سالمندان است. به خصوص در شرایط فعلی که بیماری‌های همه‌گیر شیوع دارد. از طرفی معمولا تمام سالمندان دارای رژیم غذایی مخصوص به خود هستند و باید بسته به شرایط جسمی‌شان از مواد غذایی خاصی استفاده کنند. با استخدام پرستار برای سالمندتان می‌توانید هم از بیمار شدن او جلوگیری کنید و هم به نیازهای جسمی و تغذیه‌ای او به صورت شخصی‌سازی شده پاسخ دهید. با این شرایط اعضای خانواده خیال‌شان راحت می‌شود که عزیز سالمندشان به موقع دارو مصرف می‌کند و مواد غذایی مضر در دسترسش قرار ندارد.

« خدمات پرستار سالمند در جنوب تهران »

هر سالمندی نیازهای شخصی و مخصوص به خود را دارد. بنابراین بیشتر مراکزی که خدمات پرستار سالمند در جنوب تهران ارائه می‌دهند؛ انتخاب نوع سرویس‌ها را به عهده خانواده‌ها می‌گذارند. به عنوان مثال اگر نیاز باشد که پرستار تمام امور منزل را اعم از خرید و تمیزکاری به عهده داشته باشد؛ این سرویس به عنوان خدمتی جداگانه در قرارداد درج می‌شود.

ویژگی پرستار سالمند در منزل جنوب تهران

صبر و برخورد حرفه‌ای که متناسب با شرایط یک فرد سالمند است؛ اصلی‌ترین ویژگی‌ است که یک پرستار متخصص نگهداری از سالمندان را از یک پرستار معمولی متمایز می‌سازد. دومین ویژگی این گروه از متخصصان، تجربه و دانشی است که در زمینه مراقبت از افراد سالمند دارند. فردی که به صورت تخصصی در حوزه مراقبت از سالمندان فعالیت دارد؛ باید تا حدودی با درمان‌های متداول آشنایی داشته و بتواند علائم خطرناک بیماری‌های رایج را به سرعت تشخیص دهد. تسلط به چنین دانشی گاهی تفاوت بین مرگ و زندگی فرد سالمند را مشخص می‌کند.

تعرفه خدمات پرستاری سالمند در جنوب تهران

بسته به نوع خدمتی که در قرارداد درج می‌شود؛ تعرفه استفاده از سرویس پرستار سالمند در جنوب تهران متفاوت است. بنابراین می‌توان گفت که تعرفه ثابتی برای این سرویس وجود ندارد و این نیاز عزیز سالمند شماست که تعیین‌کننده مبلغ قرارداد می‌باشد. طبیعتا اضافه شدن وظایفی که بر عهده پرستار است می‌تواند تغییراتی را روی این مبلغ اعمال کند.