پرستار سالمند در شمال تهران

Elderly care and nursing services

برای افراد مسنی که با وجود افزایش سن، هنوز هم استقلال خود را حفظ کرده‌اند و فقط نیاز به کمک‌های جزئی برای گذراندن زندگی خود دارند و یا سالمندانی که به دلایل مختلف دچار محدودیت حرکتی هستند؛ هیچ چیزی بهتر از خدمات نگهداری از سالمند در منزل نیست. استفاده از این خدمات موجب می‌شود که فرد سالمند، در خانه خودش و در کنار سایر اطرافیان و اعضای خانواده به زندگی خود ادامه دهد. اما چرا تا این حد روی این شیوه نگهداری از سالمند تاکید می‌شود و متخصصان توصیه می‌کنند که تا جای ممکن از بردن فرد سالمند به خانه سالمندان اجتناب کنید؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید؛ ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید. در این مقاله ضمن فواید روش نگهداری از سالمند در منزل در مورد خدمات مرکز سپیدگستر به ساکنین مناطق شمالی شهر تهران نیز صحبت می‌کنیم.

وظایف پرستار سالمند شمال تهران

اصلی‌ترین وظیفه فردی که مسئول نگهداری از سالمند است؛ شناسایی نیازهای او و ارائه راه حل‌های درست و منطقی برای رفع آنهاست. به عنوان مثال پرستار باید با شرایط جسمی و روحی فرد سالمند کاملا آشنایی داشته و خدماتی را در جهت رفع مشکلات یا نیازهای جسمی و روحی او ارائه دهد. در کنار این وظیفه مهم، بسته به خدمات درج شده در متن قراداد ممکن است وظایفی مانند استحمام، پخت و پز، انجام درمان‌های غیرتخصصی مانند فیزیوتراپی و مواردی از این دست نیز بر عهده او باشد. بنابراین این شرایط فرد سالمند و میزان نیازهای اوست که وظایف اصلی پرستار را تعیین می‌کند.

خدمات پرستار سالمند در شمال تهران

نگهداری از سالمند در منزل در واقع خدمتی است که بر اساس آن می‌توانید بسته به نیاز عزیز سالمندتان از سرویس‌های ویژه‌ای استفاده کنید. قراردادهایی که تحت عنوان خدمات نگهداری از سالمند در منزل ثبت می‌شوند حاوی کلیه خدمات عمومی هستند که یک فرد سالمند برای زندگی روزمره خود به آنها نیاز دارد. به عنوان مثال سالمندان عزیزی که به تنهایی توان استحمام ندارند و یا به دلیل فراموشی‌های گاه‌به‌گاه مصرف داروهای خود را به تاخیر می‌اندازند؛ می‌توانند با استخدام یک پرستار، زندگی باکیفیت‌تری را تجربه کنند. علاوه بر این افراد سالمندی که به دلیل ابتلا به بیماری یا سکته مغزی، دچار محدودیت‌های حرکتی است یا نیاز به درمان‌های تخصصی مانند فیزیوتراپی دارد می‌تواند با استفاده از این خدمت ارزشمند به زندگی عادی خود باز گردد.

« ویژگی پرستار سالمند در منزل شمال تهران »

برای اینکه بتوانیم یک پرستار خوب و مناسب استخدام کنیم؛ باید به چند نکته مهم توجه کنیم. به طور کلی فردی که وظیفه نگهداری از سالمند در منزل را بر عهده دارد؛ باید از نظر شاخص‌های شغلی و ویژگی‌های شخصیتی دارای معیارهای خاصی باشد. مهم‌ترین ویژگی‌های یک پرستار خوب عبارتند از:

  • داشتن تجربه و تخصص کافی
  • صبور و شکیبا بودن
  • آشنایی با شیوه برخورد با افراد سالمند
  • داشتن نیرو و توان جسمی و ذهنی زیاد
  • آشنایی کافی با داروها
  • تسلط بر روی برخی از روش‌های درمانی خاص مانند فیزیوتراپی و حرکت درمانی
  • توانایی حل مسئله
  • داشتن قدرت ذهنی و جسمی کافی در جهت انجام واکنش درست در موقعیت‌های اورژانسی
  • داشتن تحصیلات دانشگاهی در زمینه پرستاری یا سایر رشته‌های مرتبط
  • مسئولیت‌پذیر و متعهد

مزایا پرستار سالمند در منزل

استفاده از خدمات نگهداری از سالمند در منزل به جای شیوه‌های دیگر مانند فرستادن فرد سالمند به خانه سالمندان، مزایای بیشماری دارد. برخی از این مزایا عبارتند از:

محیط امن خانه بستری را فراهم می‌کند که سالمند از لحاظ روحی دچار افت نشود. تحقیقات نشان داده‌اند که سالمندانی که در منزل شخصی خودشان زندگی می‌کنند؛ در مقایسه با افرادی که در خانه سالمندان هستند زندگی شادتری دارند و در صورت ابتلا به بیماری‌های حاد، زودتر بهبود می‌یابند.

خانه سالمندان معمولا محیطی است که عفونت‌های بیمارستانی در آن شیوع بیشتری دارد. بنابراین اگر به جای خدمات خانه سالمندان متکی به خدمات نگهداری از سالمند در منزل باشید؛ می‌توانید ریسک ابتلای عزیزتان به انواع بیماری‌های عفونی را کاهش دهید.

شخصی‌سازی خدمات یکی دیگر از مزایایی است که با استفاده از این خدمت نصیب شما خواهد شد. با عقد قرارداد تحت عنوان خدمات نگهداری از سالمند در منزل، یک پرستار وظیفه نگهداری از عزیز سالمند شما را بر عهده می‌گیرد و رژیم درمانی و غذایی را متناسب با نیازهای او شخصی‌سازی می‌کند. علاوه بر این می‌توانید بسته به محدودیت‌های سالمند، وظایف دیگری مانند پخت و پز، خرید مایحتاج و تمیز کردن خانه را نیز به پرستار محول کنید.

هزینه‌ای که برای استفاده از این سرویس می‌پردازید؛ نسبت به کیفیت خدماتی که دریافت می‌کنید واقعا به‌صرفه است. ضمن اینکه می‌توانید فقط برای ساعت‌های محدودی از روز که خودتان در خانه نیستید پرستار استخدام کنید تا هزینه‌هایتان کمتر شود. این در حالی است که هزینه نگهداری از سالمند در خانه‌های سالمندان به صورت ماهانه دریافت می‌شود و شما آپشن دیگری به غیر از پذیرش این تعرفه‌ها نخواهید داشت.

تعرفه خدمات پرستاری سالمند در شمال تهران

تعرفه ارائه این سرویس از مرکزی به مرکز دیگر متفاوت است. بنابراین ممکن است در زمان استعلام قیمت، با نرخ‌های متفاوتی مواجه شوید. یکی از دلیلی که موجب ایجاد این اختلاف قیمت می‌شود؛ کیفیت و کمیت خدماتی است که مشتری دریافت می‌کند. بنابراین توصیه می‌کنیم که هرگز قیمت پایین را ملاک انتخاب خود قرار ندهید و قبل از انعقاد قرارداد حتما در مورد کیفیت خدماتی که قرار است دریافت کنید خوب تحقیق کنید.