پرستار کودک در غرب تهران

Elderly care and nursing services

استخدام یک پرستار کودک متخصص و باتجربه خیال شما را از بابت فرزندتان، در ساعاتی که در کنارش نیستید آسوده خواهد کرد. اغلب پرستاران کودک سال‌ها در این زمینه فعالیت کرده‌اند و به خوبی می‌دانند که با هر کودکی با نیازها و با ویژگی‌های رفتاری گوناگون، چگونه ارتباط برقرار کنند. همچنین به دلیل ویژگی‌های ذاتی این شغل، پرستاران کودک معمولا افرادی صبور، خوش برخورد و آرام هستند. ویژگی‌هایی که برای والدین کودکان بسیار مهم بوده و برای رشد و نمو کودک در یک فضای مطلوب ضروری است. اگر شما هم به فکر استخدام و استفاده از خدمات پرستار کودک در منزل برای فرزند خود هستید؛ در ادامه این نوشته همراه ما باشید.

وظایف پرستار کودک غرب تهران

پرستاران کودک بنابر نیازهای هر کودک و بازه سنی او وظایف گوناگونی را برعهده دارند. همچنین هر خانواده‌ای ممکن است نیازمند خدمات متفاوتی باشد؛ که معمولا با هماهنگی و تعامل دو طرف قابل انجام است. اما اگر در شرف استخدام یک پرستار کودک هستید؛ بهتر است به شکلی دقیق‌تر با وظایف اصلی این افراد آشنا شوید.

در درجه اول و به طور کلی یک پرستار کودک در قبال تمامی امور روزمره فرزند شما مسئول است؛ و باید به هرآنچه که به عنوان نیازهای طبیعی کودک در طول روز برشمرده می‌شود رسیدگی کند. بنابراین وظایفی مانند نگهداری از کودک، استحمام کودک، عوض کردن پوشک، عوض کردن لباس، غذا دادن به کودک، خواباندن کودک، سرگرم کردن و بازی کردن با او، پاسخگویی به سوالات کودک، مدیریت تنش‌ها میان کودکان (اگر مسئول نگهداری از بیش از یک کودک است.)، آرام کردن و اطمینان دادن به کودک در شرایط خاص و بحرانی و موارد مشابه، در زمره وظایف ذاتی پرستار کودک است؛ که انتظار می‌رود با دقت وکیفیت بالا انجام شود.

در درجه دوم، برخی وظایف بر اساس نیازهای ویژه کودک تعریف می‌شود. به عنوان مثال کودکان مبتلا به معلولیت جسمی و حرکتی، کودکان سندرم دان، کودکان طیف اوتیسم و موارد مشابه، ممکن است نیازمند خدمات ویژه‌ای باشند که به وظایف پرستار کودک اضافه می‌شود.

در نهایت و در درجه سوم، برخی وظایف فرعی مانند پخت و پز، تمیز نگه داشتن فضا، پاسخگویی به تماس‌ها و… نیز می‌تواند در صورت توافق با پرستار کودک، به عنوان وظایف او در نظر گرفته شود.

مزایا پرستار کودک غرب تهران

وجود پرستاران کودک این فرصت را فراهم کرده است که هم پدر و هم مادر، به راحتی به وظایف کاری و اجتماعی خود رسیدگی کنند. همچنین وجود پرستار کودک کمک می‌کند تا رابطه زوجین بهبود پیدا کرده و بدون خستگی‌های ناشی از حضور دائمی کودکان، ساعاتی از روز را به خود و نیازهای شخصی خود اختصاص دهند.

در کنار موارد گفته شده مزیت دیگر پرستار کودک برای خود کودک است. در واقع برعکس تصور کلی از نگهداری کودکان توسط پرستار، وجود چنین فردی موجب رشد جسمی و فکری بهتر کودکان می‌شود. چراکه پرستاران کودک در این زمینه بسیار باتجربه بوده و از سویی اگرچه زمان همراهی کودک با والدین کاهش می‌یابد؛ اما عمق رابطه آنها بیشتر شده و زمان‌های با هم بودن والدین و فرزندان به جای کارهای روتین و تکراری، به امور جذاب‌تر و مهم‌تری اختصاص می‌یابد.

« خدمات پرستار کودک در غرب تهران»

پرستار کودک می‌تواند طیف گسترده‌ای از خدمات را به شما ارائه دهد. این خدمات که در قالب یک قرارداد تعریف شده و با امضا شدن توسط طرفین برای آنها ایجاد تعهد می‌کند؛ شامل مواردی است که به اغلب آنها در قالب وظایف پرستار کودک اشاره کردیم. همان‌طور که گفته شد خدمات پرستار کودک بنابر شرایط و نیازهای والدین، می‌تواند تعریف و تنظیم شود.

ویژگی پرستار کودک در منزل غرب تهران

توصیه اکید ما این است که پرستار کودک خود را از میان گزینه‌های معرفی شده توسط موسسات پرستاری مجاز انتخاب کنید. این مسئله کمک می‌کند که با اطمینان بیشتری کار را پیش برده و خیالتان از بابت تجربه تیم پشتیبانی آسوده باشد. اما فارغ از نکته گفته شده، پیشنهاد می‌کنیم با پرستار کودک مدنظر، پیش از شروع همکاری، جلسه مشترکی داشته و درباره شرایط، ویژگی‌ها و نیازهای فردی فرزند خود صحبت کنید. همچنین درباره انتظارات خودتان از پرستار کودک در منزل توضیح دهید؛ تا بعدا طرفین دچار سوء تفاهم نشوند.

در نهایت فراموش نکنید که یک پرستار خوب، در درجه اول یک انسان خوب، خوش برخورد و صبور است. در صورتی که این ویژگی‌ها در پرستار کودک دیده نشود؛ بعید است که بتواند به راحتی از پس وظایف محول شده برآید.