پرستار کودک در شمال تهران

Elderly care and nursing services

استفاده از خدمات پرستار کودک در منزل راه‌کاری مناسب برای والدینی است که هر دو، زمان زیادی را به کار و فعالیت‌های اجتماعی بیرون از خانه اختصاص می‌دهند. کمک گرفتن از یک پرستار کودک با تجربه برای این خانواده‌ها اثر مثبت بسیار زیادی در افزایش آسودگی والدین، کاهش نگرانی‌ها و تنش‌های روزمره و اطمینان از رشد و تربیت و سلامت کودک دارد. اما گاهی انتخاب، همکاری و به‌طور کلی تعامل با پرستار کودک در منزل به‌نظر سخت و پیچیده می‌رسد. اولین قدم در کاهش این پیچیدگی و کمک به تصمیم‌گیری والدین در این زمینه نیز، دانستن چند نکته بسیار مهم است. در این نوشته به اختصار به سه موضوع وظایف پرستار کودک، مزایا پرستار کودک و خدمات پرستار کودک پرداخته‌ایم.

وظایف پرستار کودک شمال تهران

وظایف پرستار کودک بنابر وضعیت جسمی کودک، سن کودک، ساعات نبود والدین و… می‌تواند متفاوت باشد. همچنین انتظارات والدین از پرستار کودک و استخدام او به عنوان یک نیروی پاره وقت یا تمام وقت نیز در تنظیم وظایف پرستار کودک موثر است. گاهی حتی موقعیت جغرافیایی نیز در این زمینه تاثیرگذار است. به عنوان مثال، معمولا پرستار کودک شمال تهران با محیط، شرایط و نیازهای متفاوتی روبرو شده و احتمالا والدین انتظارات متفاوتی از او دارند. با وجود همه این موارد، وظایف اصلی پرستار کودک در منزل تقریبا مشخص و شامل ترکیبی از فهرست زیر است:

  1. در کنار کودک بودن. به این معنا که او را تنها نگذاشته، مراقب او بوده و اوقات خوب و آرام‌بخشی را برایش فراهم کند.
  2. اطمینان از سلامت کودک. این وظیفه شامل مراقبت‌های عمومی مثل جلوگیری از آسیب‌های احتمالی، مراقبت‌های درمانی مثل دادن به موقع داروهای احتمالی، تشخیص و پیگیری شرایط بحرانی (در صورت وقوع) و موارد مشابه است.
  3. مراقبت‌های بهداشتی. این وظیفه شامل پیگیری امور بهداشتی کودک، تمیز و پاکیزه نگه داشتن او، تعویض پوشک، لباس‌ها، شستشوی به موقع دست و صورت، استحمام و… است.
  4. تغذیه و رژیم غذایی. طبیعتا یکی از وظایف روتین پرستار کودک، توجه به تغذیه مناسب کودک و رعایت رژیم غذایی اوست. تنظیم وعده‌ها، تهیج کودک به مصرف مواد غذایی مفید، جلوگیری از کم‌خوری و پرخوری‌های احتمالی و… از جمله این موارد است.
  5. آموزش و پرورش. پرستار کودک در منزل به نوعی جایگزین والدین است. در نتیجه باید بتواند در آموزش و پرورش کودک شما نیز نقش خود را به خوبی ایفا کند. سرگرم کردن کودک با بازی‌های آموزشی و آموزش موارد عمومی و تربیتی به او از جمله این موارد است.

مزایا پرستار کودک شمال تهران

داشتن یک پرستار کودک در منزل شانس بزرگی برای همه اعضای آن خانواده است. اگرچه اغلب والدین به دلیل کمبود وقت برای رسیدگی به امور عمومی فرزند خود، اقدام به استخدام پرستار کودک می‌کنند؛ اما فارغ از این نکته وجود یک پرستار کودک، حتی در کنار حضور تمام‌وقت والدین نیز می‌تواند در افزایش رضایت از زندگی والدین و بهبود امور و خوشنودی کودک بسیار موثر باشد.

رسیدگی بهتر و سریع‌تر به کودک، ایجاد فرصت کافی برای والدین برای رسیدگی به امور شخصی و کاری، مهم‌ترین مزایای پرستار کودک است. همچنین وجود پرستار کودک اگرچه کمیت ارتباط فرزند و والدین را کاهش می‌دهد؛ اما موجب افزایش کیفیت آن می‌شود. به عبارت دیگر والدین دیگر مجبور نیستند که به نیازهای کلی کودک مانند عوض کردن پوشک و خوردن غذا و… فکر کرده و برای آن زمان بگذارند؛ و به جای آن می‌توانند زمان موجود را به بازی با کودک، هم‌صحبتی با او، آموزش و سایر امور مهم‌تر بپردازند.

« خدمات پرستار کودک در شمال تهران»

خدمات پرستار کودک شامل مجموعه‌ای از وظایف او می‌شود؛ که در قسمت‌های قبلی به آن پرداختیم. هر کودکی نیازهای خاص خود را دارد؛ و بنابر همان نیازها موسسات پرستاری و اعزام پرستار کودک، خدمات خود را ارائه می‌دهند. به عنوان مثال نیازهای نوزادان و کودکان متفاوت است. همچنین نیازهای کودکان سالم با کودکان دچار مشکلات جسمی متفاوت است. بنابر همین تفاوت‌ها و براساس توافق میان والدین و پرستار کودک، خدمات قابل ارائه مشخص می‌شود.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از استخدام پرستار کودک، به دقت نیازها و شرایط خود و فرزندتان را بررسی کرده و انتظارات خود را از پرستار کودک مشخص کنید. در نهایت بنابر همین انتظارات با پرستار مدنظر صحبت کرده و به توافق نهایی دست یابید.