پرستار برای بیمار کرونا در منزل

Blog

پرستار برای بیمار کرونا در منزل

با گسترش ویروس کرونا یا همانCOVID-19، ممکن است بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بیش از حد تحت فشار قرار بگیرند و به دلیل عدم ظرفیت و گنجایش کافی تخت‌های بیمارستانی، بیمارانی که هنوز به مراقبت نیاز دارند؛ مجبور باشند به خارج از بیمارستان منتقل شوند. در هر حال این شرایط ممکن است خطرات جدی را برای بیماران فراهم کند. در این موقعیت خانواده‌ها برای بهبود عزیزشان چه اقدامی ‌می‌توانند انجام دهند؟ 

کمک گرفتن از خدمات پرستاری در منزل، در این شرایط بهترین راه حل است. زیرا اگرچه اکثر افراد بدون نیاز به مراقبت‌های خاص پزشکی این بیماری را پشت سر می‌گذارند؛ اما آمار مرگ و میر و تلفات این بیماری نیز بسیار نگران کننده است. 

خدمات پرستاری کرونا در منزل

پرستار کرونایی در منزل می تواند به کلیه امور و خدمات بیمار رسیدگی کند و روند بیماری را برای او آسان تر کند. از طرف دیگر پرستار بیمار کرونایی وضعیت سلامت بیمار و علائم بیماری را به طور مرتب چک می کند و در صورت بروز مشکل به سرعت بیمار را به بیمارستان منتقل می کند. پرستار خصوصی در منزل داروهای بیمار را به موقع و رأس ساعت خاص در اختیار او قرار می دهد و شرایطی را فراهم می کند که بیمار فشاری به خود وارد نکند و با سرعت بیشتری درمان شود. از مهم ترین خدماتی که پرستار کرونا در منزل به بیمار ارائه می دهد کنترل علائم حیاتی، تزریق دارو طبق نسخه پزشک به بیمار، استفاده از سرم در صورت نیاز، چک کردن علائم بیماری نظیر تر اکسیژن خون و سایر علائم می باشد. پرستار بیمار کرونایی به صورت روزانه شرایط بیمار را بررسی می کند و سپس با در اختیار گذاشتن داروها و غذاهای مفید برای بیمار به تسریع بهبود بیماری کمک می کند.

وظایف پرستار بیمار کرونایی در منزل

پرستار بیمار کرونایی موظف است که زمان ارائه خدمات مورد نیاز برای بیمار حتماً اصول و پروتکل های بهداشتی را نیز به خوبی رعایت کند. او باید به طور مرتب وضعیت بیمار را به خانواده او اطلاع دهد به منظور تسریع روند بهبودی بیماری کرونا به بیمار کمک کند تا با رعایت اصول بهداشتی بیماری را به سایر افراد منتقل نکند. در طول مراقبت پرستاری از بیمار کرونایی هم بیمار و هم پرستار موظف به استفاده از ماسک هستند و باید کلیه پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت کنند. از طرف دیگر نظافت و ضد عفونی کلیه سطوح نظیر میز ها دستگیره در سرویس بهداشتی تلفن و غیره که در معرض تماس با بیمار قرار دارند بر عهده پرستار می باشد. او باید برای خدمات رسانی به بیمار حتماً از دستکش استفاده کند. در طول مراقبت پرستاری از بیمار او موظف است از ملاقات افراد دیگر با بیمار جلوگیری کند و جلوی شیوع بیماری به سایر افراد را بگیرد و خود نیز تا 14 روز در قرنطینه باقی بماند.

البته با توجه به اینکه هر روز یک سوی جدید از ویروس منحوس Covid19 کشف می شود که می توان به دلتا، امیکرون و… اشاره کرد که هر کدام از این ویروس ها علائم و نشانه های متفاوتی دارد و پرستار باید به روز باشد و همه اینها را متوجه شود .

دلایل نیاز به پرستار بیمار کرونایی

کرونا یک بیماری فوق العاده مسری و ویروسی است که به سرعت از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. بیمار کرونایی معمولاً به دلیل تب بالا و عدم توانایی مراقبت از خود، به فردی نیاز دارد تا از او نگهداری کند. در اکثر مواقع چک کردن وضعیت بیمار و بررسی میزان تب، اکسیژن خون و علائم بیماری می تواند به درمان زود هنگام و انتقال به موقع بیمار به بیمارستان کمک کند. از همین رو توصیه می شود تا بیماران کرونایی که شدت بیماری آن ها از متوسط تا شدید است، حتماً پرستار داشته باشند و وضعیت سلامت آن ها به طور دائم توسط فردی آگاه بررسی شود. پرستار خصوصی به بیمار کرونایی در رسیدگی به امور روزمره کمک می کند و شرایط را به گونه ای فراهم می کند که بیمار احساس راحتی بیشتری را تجربه کند و از انتقال بیماری به سایر افراد جلوگیری کند.

شرایط نگهداری از بیمار کرونایی در خانه

معمولاً بیماران کرونایی که وضعیت چندان حادی ندارند و شدت بیماری در آن ها از متوسط کمی بیشتر است می توانند از پرستار خصوصی در منزل استفاده کنند. اگر فرد کرونایی دارای علائمی نظیر تنگی نفس شدید، درد شدید قفسه سینه، سرفه زیاد، تب شدید و بیشتر از ۵ روز و احساس گیجی داشته باشد باید به سرعت به بیمارستان منتقل شود و امکان نگهداری از آن در خانه وجود ندارد. به علاوه بیماران قلبی کلیوی تنفسی و افرادی که به بیماری های خاص مبتلا هستند بهتر است در صورت ابتلا به کرونا حتماً از پرستار خصوصی کمک بگیرند تا روند درمان با سرعت بیشتری انجام شود.

استخدام پرستار خصوصی

در برخی مواقع افرادی که به این ویروس مبتلا می‌شوند حال عمومی‌ خوبی ندارند و پزشک متخصص، بستری در ‏بیمارستان را برای درمان آنها توصیه می‌کند. خانواده‌ها در این شرایط می‌بایست بیمار خود را برای دریافت خدمات پزشکی لازم در مراکز درمانی بگذارند و به دلیل منع ملاقات، دوری، نگرانی و استرس وضعیت سلامتی بیمار خود را تحمل کنند.

پرستار بیمار کرونایی - سپیدگستر

برای عده‌ای تحمل این شرایط بسیار سخت و غیر ممکن است. چنانچه افراد دغدغه هزینه‌های درمانی را نداشته باشند؛ بهترین راهکار پیش روی آنها استفاده از خدمات استخدام پرستار خصوصی است. اما واژه پرستار خصوصی برای این بیماران به معنای دریافت چه خدماتی است؟

اگر شما به میل و اراده خود بخواهید عزیزتان را در منزل بستری کنید و مراقبت‌های پزشکی و درمانی لازم را در محیط آرامش بخش منزل دریافت کنند؛ دقیقا در این نقطه باید برای سلامت و جان بیمارتان تصمیم بگیرید. زیرا زندگی او هم اکنون در گرو شرایط نگهداری و مراقبت پزشکی است. بنابراین استفاده از دانش و تجربه یک پرستار خصوصی در این شرایط بهترین گزینه پیش رو است.

با فراهم شدن امکان تامین تجهیزات پزشکی در منزل برای ارزیابی مداوم علائم حیاتی و وضعیت سلامتی فرد، مراقبت از بیمار توسط پرستار خصوصی در منزل نسبت به بیمارستان برتری بیشتری نیز دارد.

مسلم است که باتوجه به بار سنگین مسئولیت رسیدگی به چند بیمار همزمان طی یک شیفت کاری، پرستاران در مواردی نتوانند آنچنان که بیمار نیاز دارد به موقع به او خدمات لازم را ارائه کنند. این فرصت‌ها برای برخی از بیماران خصوصا بیماران مراقبت‌های خاص، عواقبت جبران نشدنی به همراه دارد.

با حضور یک پرستار خصوصی در منزل، خانواده‌ها بار استرس و فشار روانی کمتری را تجربه می‌کنند. آنها می‌دانند که با رسیدگی و توجهات لازم پرستار خصوصی، بیمار آنها در نهایت آرامش در حال سپری کردن روند بهبودی خود است. این سطح توجه و مراقبت نیز می‌تواند روند درمان را تسهیل کند. 

مطلب فواید مراقبت از سالمند در منزل را مطالعه کنید.

هزینه پرستار کرونا در منزل

هزینه پرستار کرونا با توجه به وظایف او و مدت زمانی که از بیماری کرونایی مراقبت می کند متفاوت است. به طور معمول پرستارانی که به صورت ۲۴ ساعته از بیماران کرونایی مراقبت می کنند هزینه بیشتری نسبت به پرستاران و نیمه وقت دریافت می کنند. از طرف دیگر میزان حرفه ای بودن پرستار نیز می ‌تواند بر هزینه آن تأثیر بگذارد. مطمئناً یک فرد آموزش دیده و تحصیل کرده بهتر می تواند از بیماران کرونایی مراقبت کند و خدمات بهتری به او ارائه می ‌دهد. به طور کلی استخدام پرستار در منزل در مقایسه با بیمارستان بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. از همین رو بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند تا از پرستار خصوصی در منزل برای بیماران کرونایی کمک بگیرند.

چه افرادی نیازمند نگهداری از بیماران کرونایی در منزل هستند؟

انتقال سریع ویروس کرونا موجب شده تا در بسیاری از مواقع تمام اعضای خانواده به کرونا مبتلا شوند و یا در صورت ابتلای یک نفر به ویروس کرونا سایر افراد قادر به مراقبت از فرد بیمار نباشند. زیرا به هر حال تماس داشتن با فرد آلوده و کوچک ترین کوتاهی در این مورد می تواند موجب بیمار شدن سایر افراد شود. از همین رو در این شرایط توصیه می شود تا فرد قرنطینه شود و برای مراقبت از پرستار کمک بگیرد. از طرف دیگر اگر بیمار کرونایی در بیمارستان بستری شود، فردی باید باشد که دائماً به بیمار رسیدگی کند و حتی کارهای بیمارستان و ترخیص بیمار را نیز انجام دهد. از همین رو اکثر خانواده ها برای رسیدگی بهتر به بیمار خود از پرستار خصوصی کمک می گیرند.

به طور کلی حدود 80 درصد از بیماران کرونایی نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارند و از همین رو در منزل درمان می شوند و استخدام یک پرستار آگاه می تواند به این افراد کمک کند تا به خوبی از آن ها مراقبت کند و بدون این که فرد دیگری از خانواده مریض شود، روند بیماری پشت سر گذاشته شود. به علاوه شلوغ شدن بیمارستان ها و تعداد زیاد بیماران موجب شده که در بسیاری از مواقع فضای کافی برای بستری بیمار در بیمارستان وجود نداشته باشد. به همین دلیل استخدام یک پرستار برای بیمار کرونایی می تواند به او کمک کند تا بیماری خود را راحت تر در خانه پشت سر بگذارد و به خوبی درمان شود.

قیمت پرستار در منزل 

برای همه افراد هنگامی ‌که یکی از اعضای خانواده‌‌شان به بیماری کرونا مبتلا می‌شود؛ آنچه که بیشتر از پول اهمیت دارد حفظ جان بیمار و مراقبت و نگهداری از وی برای بهبودی می‌باشد. در نظر داشته باشید خدمات درمانی را که مراکز پرستاری و مراقبتی برای منازل ارائه می‌دهند؛ نه تنها در مقابل تجهیزات بیمارستاری کمبودی نداشته؛ بلکه با توجه به خصوصی بودن شکل نگهداری، بیمار در آسایش کامل روند بهبودی را طی خواهد کرد.

قیمت پرستار بیمار کرونایی در منزل - سپیدگستر

قیمت پرستار در منزل با تعرفه‌ مناسب به شما عزیزان ارائه می‌شود تا اقشار مختلف بتوانند از خدمات این مراکز برای مراقبت و نگهداری بیمار خود بهره ببرند. از این رو هزینه و قیمت پرستار در منزل برای مراقبت از بیمار مبتلا به کرونا در محل اقامت و زندگی او با توجه به شدت بیماری و هچنین نوع خدمات ارائه شده و ساعاتی که نیاز است پرستار در منزل حضور داشته باشد؛ مشخص می‌شود.

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون قیمت پرستار در منزل برای بیمار مبتلا به کرونا، با کارشناسان مستقر در مراکز ارائه کننده خدمات مراقبتی و پرستاری تماس بگیرید. 

مطلب بیماری کرونا در سالمندان را می توانید مطالعه کنید.

 هزینه نگهداری از بیمار در منزل

شاید شما هم از آن دسته افراد باشید که برای مراقبت و نگهداری از بیمار، سالمند و یا کودک خود به اقتضای شرایط موجود نیازمند دریافت خدمات پرستار در منزل باشید. این مراقبت‌ها شرایطی را فراهم می‌کند تا عزیز شما بتواند در کنار کسب استقلال نسبی خود، تحت مراقبت و توجه یک متخصص قرار بگیرد. اما ممکن است در ذهنتان این سوال پیش بیاید که هزینه نگهداری از بیمار در منزل به چه میزان است؟

برای پاسخ این سوال در نظر داشته باشید این هزینه به مواردی همچون:

  • نوع بیماری و شدت آن
  • وضعیت جسمی ‌بیمار
  • مدت زمان لازم برای مراقبت
  • سرویس و خدمات مورد نیاز
  • تجهیزات مورد استفاده
  • محل زندگی خدمت گیرنده

بستگی داشته و لذا نمی‌توان برای تعیین هزینه نگهداری از بیمار در منزل تعرفه قطعی و یکسانی را ارائه داد. برای مثال اگر بیمار مورد نظر به تجهیزات خاصی احتیاج داشته باشد؛ قطعا این امر روی هزینه نگهداری از بیمار در منزل تاثیر می‌گذارد.

علاوه بر این مدت زمان حضور پرستار برای انجام کارهای مراقبتی نیز می‌تواند بسیار مهم باشد. قطعا هزینه‌هایی که برای پرستار تمام وقت می‌بایست پرداخت شوند؛ با هزینه‌هایی که برای پرستار نیمه وقت و یا ساعتی اخذ می‌شود متفاوت خواهد بود.

از دیگر موارد موثر وخامت شرایط جسمی ‌بیمار و همچنین مسئولیت‌هایی است که بر عهده پرستار قرار می‌گیرد. بهترین کار این است که در این شرایط با موسسه و یا مرکز مورد نظر خود تماس گرفته و پس از تشریح وضعیت بیمار خود و یا درخواست کارشناس، آنها حدود هزینه‌ها را برای شما محاسبه خواهند کرد.

مطلب مدارک و تجارب پرستار سالمند را می توانید مطالعه کنید.

چه کسانی به پرستار بیمار کرونایی در منزل نیاز دارند؟

شاید برای بسیاری این سوال مطرح شود که واقعا چه کسانی به پرستار بیمار کرونایی نیاز دارند. اگرچه حدود 70 درصد افراد بدون نیاز به رسیدگی‌های خاص پزشکی می‌توانند این بیماری را پشت سر بگذارند؛ اما واقعا شرایط دوران نقاهت و روند بهبودی بیماران، مسئله بسیار مهم و موثری برای جلوگیری از عوارض این بیماری است. از این رو افراد مبتلا به کرونا با موقعیت زیر لازم است تحت مراقبت و پرستاری قرار بگیرند.

  • سالمندانی که تنها زندگی می‌کنند و فردی برای پرستاری و مراقبت از آنها وجود ندارد.
  • افراد با بیماری‌های زمینه‌ای از جمله بیماری‌های قلبی، تنفسی، کلیوی و که نیاز به مراقبت تخصصی و ویژه دارند.
  • خانواده‌هایی که تمام اعضای آن به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.
  • افرادی که نزدیکانشان به علت خردسالی،کهولت سن و یا مشغله کاری توانایی پرستاری از آنها را ندارند.

خوشبختانه امروزه مراکز ارائه دهنده مراقبت های پزشکی و پرستاری همچون حامیانی ارزشمند به کمک افراد و خانوداه ها آمده‌اند تا موجبات یک مراقبت دقیق و درمان آسان تامین شود و سپیدگستر یکی از مرکزهای پرستاری می باشد که خدمات پرستار سالمند، پرستار کودک و… را به نحوه احسن انجام می دهد.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
4 1 رای
رأی دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمیترین
جدیدترین رای بیشتر
نظرات
مشاهده همه نظرات
داوود سالاروندیان

سلام.من دو سال سابقه پرستاری دارم و هه در منزل هم بیمارستان از بیماران کرونا و بیماران دیگر مراقبت نموده ام و حاضر به همکاری میباشم چه تهران چه شهرستان.تشکر.داوود سالاروندیان.