فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل در چه مواردی و به چه صورت انجام می شود خدمات مراقبت و پرستاری در منزل به شما این اطمینان را می‌دهد که هرگز بهزیستی سالمندان به خطر نمی‌افتد. فیزیوتراپ ها با رعایت دستورالعمل های مربوط به حرفه پزشکی و حضور در منزل، سعی می‌کنند مراقبت دلسوزانه‌ای از سالمند شما داشته باشند.

خدمات فیزیوتراپی سالمند در منزل به بیماران فرصت می‌دهد تا در میان اعضای خانواده خود بهبود یابند هیچکس نمی‌تواند آینده را پیش بینی کند. با این حال، اگر شما یا همسرتان یا فردی از عزیزانتان، بیماری پزشکی مزمنی دارد که انتظار می‌رود با گذشت زمان بدتر شود، بسیار مهم است که در مورد چگونگی کنترل مشکلات جسمی ‌و حرکتی چه تصمیمی‌خواهید گرفت. زیرا گاها دیده می‌شود از دست دادن زمان در برخی از بیماری ها، عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. 

در چه مواردی فیزیوتراپی در منزل انجام می‌شود؟

بیماری های زیادی مانند: آرتروز، پوکی استخوان، سرطان، بیماری آلزایمر، نیاز به تعویض مفصل ران و مفصل زانو، اختلالات تعادل، بی اختیاری و … وجود دارد که بسیاری از افراد با افزایش سن به آنها دچار می‌شوند.

پرستار سالمندان در ارائه درمان برای چنین شرایطی، از فیزیوتراپی به منظور بازیابی تحرک، افزایش سطح تناسب اندام، کاهش درد و ایجاد مزایای دیگر یاد می‌کنند.

فیزیوتراپی سالمندان نتایج ثابت شده‌ای برای بهبود و درمان افراد مسن که دارای هر سطح ناتوانایی جسمی ‌و حرکتی بوده اند، نشان داده است. انجام دوره‌ای و دراز مدت این روش های درمانی، نشان می‌دهد که فیزیوتراپی سبب بهبود تعادل و قدرت جسمی ‌و حرکتی آنها، و در نهایت ایجاد اعتماد به نفس و فعال شدن سالمندان می‌شود.

برخی از افراد، فیزیوتراپی را به عنوان نوعی درمان مکمل برای بهبودی های پس از تصادف و یا بهبود اثرات بیماری هایی مانند: سکته مغزی می‌دانند. در حالی که این روش درمانی برای افزایش میزان تعادل، قدرت، تحرک و تناسب اندام کلی مفید است. 

ما در یک مقاله به موضوع توانبخشی سالمندان پرداختیم که می تواید آن را مطالعه کنید 

 لزوم انجام فیزیوتراپی در منزل چیست؟

مراقبت از سالمندان پیچیده است؛ زیرا همواره شرایط جسمی ‌و حرکتی این افراد به گونه ای است که نیاز به دانش بسیاری از تخصص ها دارد.

سالمندان اغلب از لحاظ اسکلتی_عضلانی، قلبی عروقی و مغز و اعصاب، دچار بیماری می‌شوند. در برخی موارد، این بیماری‌ها در سالمند هم پوشانی دارند، به این مفهوم که افراد مسن هم زمان دارای علائم چندین بیماری هستند با توجه به اثر پیری بر وضعیت سلامتی افراد مسن و الگوی بیماری آنها، توصیه می‌شود که فیزیوتراپی در افراد مسن بهتر است در منزل و بر پایه دانش باشد. 

فیزیولوژیست سالمند باید بتواند بیمار را از لحاظ اسکلتی_عضلانی، عصبی و قلبی_عروقی ارزیابی کند و همچنین در زمینه مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل آموزش دیده باشد بنابراین، مهارت‌های ضروری برای یک فیزیوتراپیست متخصص در مراقبت‌های سالمندان، باید شامل دانش کامل در مورد روش‌های فیزیوتراپی در این سه دسته باشد.

مقاله 10 نوع از شایع‌ترین بیماری‌های سالمندان کدام است؟ را حتما بخوانید.

 چه کسانی می‌توانند از فیزیوتراپی در منزل استفاده کنند؟ 

    اگر هر یک از شرایط زیر را دارا باشید، می‌توانید فیزیوتراپی در منزل را انتخاب کنید:

  • بیمار دچار کاهش قدرت عضلانی شدید شده است.
  • بیمار دچار چاقی مفرط باشد.
  • بیمار دچار هماهنگی ضعیف و سفت مفاصل است. 
  • سالمند دچار عدم تحرک و تعادل باشد.
  • سالمند دچار بیماری های قلبی، فشار خون بالا، سکته مغزی، دیابت، آرتروز باشد.
  • سالمند دچار بیماری های ریوی مانند بیماری انسداد ریوی مزمن باشد.
  • بیمار دچار شکستگی شده است.
  • بیمار در خارج از خانه آرامش ندارد.
  • بیمار به تازگی عمل جراحی انجام داده است.
  • بیمار دچار عدم کنترل ادرار و مدفوع است.

همه این موارد می‌تواند تأثیر زیادی در زندگی روزمره آنها داشته و استقلال سالمند را کاهش دهد. در هر یک از موارد بالا ممکن است در مسیر رفت و آمد خطرات و موانع زیادی به شما و بیمارتان تحمیل شود که اجتناب از آنها غیر ممکن است. 

در حال حاضر با توجه به همه گیری و شیوع بیماری کرونا، از آنجا که این دسته از افراد در معرض خطر جدی و تهدید کننده قرار دارند، بهتر است برای بهبود وضعیت سالمند عزیزتان، از خدمات پرستاری در منزل، پرستار سالمند در منزل و فیزیوتراپی در منزل سپید گستر، حتما استفاده کنید.  

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
0 0 رای
رأی دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات