تزریقات در منزل به چه صورتی انجام می شود؟

Blog

 تزریقات در منزل به چه صورتی انجام می شود؟

 تزریقات در منزل یکی از خدمات امروزی مراکز مراقبتی و پرستاری است که افراد را در شرایط بیماری و رنج حمایت می‌کند و به بهترین و آسان‌ترین شکل نیازهای تزریقی آنها را برطرف می‌سازد خانه بهترین مکان برای بهبودی بعد از یک دوره بیماری، جراحی یا بستری است. شما می‌توانید با بهره‌مندی از خدمات تزریقات در منزل از خود و عزیزانتان به بهترین شکل ممکن مراقبت کنید. با این خدمات می‌توانید از مسافرت‌های بیهوده داخل شهری برای یافتن بیمارستان و درمانگاه آسوده شوید. در حال حاضر با توجه به مزایایی که مراکز ارائه‌دهنده خدمات پرستاری ارائه می‌کنند؛ لزومی ‌ندارد برای مواردی مانند تزریقات که می‌تواند در نهایت آسایش در منزل توسط پرستاران مجرب و آموزش دیده انجام شود؛ از منزل خارج شوید. به منظور حفظ سلامتی خود و کسانی که دوستشان دارید؛ بیهوده برای دریافت خدمات معمول درمانی مانند انواع تزریقات از خانه و محل آسایش خود خارج نشوید و جای ساعت‌ها انتظار و خستگی را با یک تماس تلفنی عوض کنید.

به این منظور تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای هر گونه مشاوره با شماره تلفن یک مرکز پرستاری و مراقبتی تماس بگیرید و قرار یک بازدید پرستار را رزرو کنید.همچنین در برخی مواقع می‌توانید با مراجعه به سایت و یا اپلیکیشن یک مرکز پرستاری و مراقبتی فرم درخواست خود را پر کرده و سپس منتظر تماس کارشناسان مرکز مذکور شوید. کارشناسان آن مرکز در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت تا از طریق ارسال یک کادر پرستاری خدمت تزریقات در منزل را به شما ارائه دهند.

پرستاری و تزریقات در منزل

تزریق یک درمان اساسی پزشکی است. از این رو لازم است تا توسط یک پرستار حرفه‌ای انجام شود. امروزه دیده می‌شود که افراد بسیاری مدعی انجام این کار به صورت تجربی و غیرعلمی ‌هستند. این کار مخاطرات غیرقابل جبرانی را در بسیاری از مواقع به همراه دارد.در واقع این اقدام پزشکی نیاز به تجربه و آموزش دارد و به همین سادگی که به نظر می‌رسد نخواهد بود. از آنجا که افراد بسیاری بنا به دلایل مختلفی از جمله کهولت سن، آسیب‌دیدگی، بیماری  … نیاز به انجام تزریق دارو دارند؛ انجام این کار در منزل برای چنین افرادی مزیت بزرگی به شمار می‌آید.زیرا آنها نه تنها از دردسرهای جابجایی نجات می‌یابند؛ بلکه می‌توانند در جریان نیازهای پزشکی خود قرار بگیرند. هر داروی تزریقی بنا بر دستورالعمل‌هایی که دارد؛ نیازمند نوع خاصی از تزریق می‌باشد که افراد ناشی و غیرحرفه‌ای ممکن است در انجام آن دچار خطا شوند. 

بیشتر بدانید: بیماری هانتینگتون چیست؟

انواع تزریقات در منزل

تزریق در واقع عملی است که از طریق آن واکسن، داروهای مایع، سایر مایعات مورد نیاز بدن مانند سرم‌های مختلف یا مواد مغذی مستقیم و از طریق سرنگ یا سرم وارد رگ‌ها، بافت ماهیچه، پوست یا حتی استخوان می‌شود. بسته به هدف دارو یا ماده موجود در سرنگ یا سرم، انواع مختلفی از تزریق وجود دارد که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

تزریق داخل وریدی: از تزریق داخل وریدی (IV) برای تزریق مستقیم دارو به داخل ورید استفاده می‌شود. از آنجایی که دارو مستقیما به جریان خون تزریق می‌شود، جذب سریع آن امکان‌پذیرتر خواهد بود. داروهای IV یا به صورت تک دوز یا به صورت انفوزیون یا همان تزریق قطره‌ای تجویز می‌شوند. خون، سرم‌های حاوی الکترولیت، داروی بیهوشی و چندین داروی دیگر باید از طریق تزریق وریدی وارد بدن شوند.

تزریق عضلانی: پزشکان از تزریق عضلانی برای رساندن دارو به بافت عضلانی فرد استفاده می‌کنند. ماهیچه‌ها دارای منبع خون غنی هستند که به بدن کمک می‌کند دارو را سریع جذب کند. اکثر واکسن ها، آنتی‌بیوتیک‌هایی مانند پنی‌سیلین، کورتیکواستروئید‌ها و هورمون باید از طریق عضلات وارد بدن شوند.

تزریق زیر جلدی: تزریق زیر جلدی تزریقی است که درست در بافت چربی زیر پوست و بالای بافت عضلانی انجام می‌شود. معمولا سوزنی که برای تزریق زیرجلدی استفاده می‌شود نازک‌تر از سوزن‌های عادی است. بر خلاف بافت ماهیچه، بافت زیر جلدی دارای رگ‌های خونی کمی است. بنابراین وجود سلول‌های خونی کمتر به بدن اجازه می‌دهد تا دارو را به آرامی در یک دوره زمانی مشخص جذب کند. این نوع تزریق، نسبت به تزریق عضلانی درد و شانس کمتری برای ایجاد عوارض جانبی مانند عفونت دارد. انسولین، هپارین یا داروهای رقیق‌کننده خون، واکسن سرخک (MMR) و آبله مرغان و برخی از مسکن‌ها باید به صورت زیر جلدی تزریق شوند.

همانطور که مشخص است؛ هر نوع دارویی باید به شیوه خاصی به بدن تزریق شود. بنابراین توصیه متخصصین این است که هرگز عمل تزریق را سرخود انجام ندهید. حتی اگر بیمار شما توانایی مراجعه به مطب را ندارد؛ می‌توانید با کمک گرفتن از مراکزی که تزریقات در منزل انجام می‌دهند؛ ریسک ایجاد عوارض ناشی از تزریق نادرست را کاهش دهید.

بیشتر بخوانید: بیماری فشار خون چگونه به وجود می آید؟

خطرات تزریق نادرست در منزل

برخی تصور می‌کنند که عمل تزریق کار بسیار راحتی است. این در حالی است که وزن، طول سوزن و حتی نوع دارویی که باید به بدن تزریق شود از جمله عواملی هستند که باید در زمان تزریق دارو در نظر گرفته شوند. درد، کبودی و سایر تحریکات پوستی، عفونت پوست و حتی شکستن سوزن در زمان تزریق از جمله عوارضی هستند که ممکن است با تزریق نادرست دارو در منزل به سراغ‌تان بیایند. شکستن سوزن در بدن و حرکت آن حتی گاهی باعث مرگ می‌شود. اگر سوزن شکسته در بدن به بافت‌ها، رگ‌ها یا حتی اندام‌ها برسد؛ بسیار خطرناک است.

تزریقات در منزل برای کودکان

از آنجا که کودکان معمولا در مورد تزریق دارو نگران هستند و دچار اضطراب می‌شوند؛ عمل تزریق باید برای آنها با کمترین فشار و استرس انجام شود. هرگز سعی نکنید کودکان را به اجبار به تزریق دارو ترغیب کنید. در عوض برای انجام این کار می‌توانید از فردی کمک بگیرید که سال‌ها سابقه تزریق دارو و سرم به کودکان را دارد.

مزایای دریافت خدمات تزریق در خانه

دریافت خدمات تزریق در منزل به کمک پرستاران آموزش دیده و باتجربه مزایای زیادی دارد. برخی از مزایای برجسته تزریق در منزل عبارتند از: 

  • صرفه‌جویی در وقت و انرژی

یکی از بارزترین مزایای دریافت خدمات تزریق در منزل صرفه‌جویی در وقت و انرژی است. مراجعه به یک مرکز درمانی و یا کلینیک پرستاری نه تنها نیازمند طی کردن مسافت است؛ بلکه نیازمند صرف هزینه و زمان است. علاوه بر این، در روزگار امروزی که تقریبا پر استرس است؛ استفاده از خدمات پزشکی سریع و آسان ضروری است. 

  • تجربه‌ای آسان و بدون دردسر

جستجوی مراقبت‌های پزشکی برای افراد مسن و یا کسانی که از بیماری رنج می‌برند؛ کاملا آزاردهنده است. ثابت شده که در این شرایط حتی تزریق آمپول برای آنها یک کار دشوار است. به همین علت خدمات تزریق در منزل برای آنها بسیار سودمند است فوبیای تزریق نیز عامل مهمی ‌است که بسیاری از افراد از آن رنج می‌برند. از این سو گزینه تزریق در خانه در کنار عزیزانشان و همچنین حضور در محیط آرامش بخش منزل به این افراد بسیار کمک خواهد کرد.

  • مدیریت تزریق برای کودکان

بعد از سالخوردگان، این نوزادان و بچه‌های کوچک هستند که برای محافظت از آنها در برابر بیماری‌های مختلف به تزریق منظم واکسن نیاز دارند. تزریق آمپول به نوزادان و کودکان به دلیل ترس و درد ناشی از آن برای والدین کاملا چالش برانگیز است.در چنین شرایطی دریافت خدمات پرستار در منزل برای کودک و والدین کاملا مفید است. گروه پرستاران تزریقات در منزل مرکز مراقبتی و پرستاری سپید گستر بسیار باتجربه هستند و در مدیریت تزریق واکسن و آمپول بدون درد به کودکان تا حد ممکن مهارت دارند.

  • کمک اقتصادی

از نظر اقتصادی، تزریقات در منزل بسیار عاقلانه‌تر از تزریق در بیمارستان یا هر کلینیک دیگری است. شما نه تنها در تعداد مراجعات و سفرهای درون شهری خود صرفه‌جویی می‌کنید؛ بلکه از نحوه ارائه خدمات تزریقات در منزل توسط مرکز مراقبتی و پرستاری سپید گستر نیز لذت می‌برید بنابراین، اگر به خدمات تزریقات در منزل برای بیماران نیاز دارید؛ با گروه تخصصی پزشکی و پرستاری سپید گستر تماس گرفته و اجازه دهید پرستاران با مهارت ما در منزل شما حضور پیدا کرده و این خدمت را با بهترین کیفیت به شما ارائه دهند.

پانسمان و تزریقات در منزل

با توجه به موارد گفته شده؛ میزان مهارت فردی که قرار است برای شما تزریق را انجام دهد بسیار مهم است. علاوه بر تزریق، پانسمان زخم نیز از جمله خدماتی است که انجام آن به شیوه اصولی، نیازمند تبحر است. اگر زخم باز به درستی ضدعفونی و تمیز نشود؛ یا اگر پانسمان از جای خود حرکت کند؛ ممکن است بافتی که دچار زخم شده عفونت کرده و عوارض خطرناکی داشته باشد. بنابراین نه تنها تزریقات، بلکه پانسمان نیز باید توسط یک فرد متخصص انجام شود.

خدمات تزریقات در منزل سپید گستر

در مرکز خدمات پرستاری سپید گستر، انواع خدمات تزریق و پانسمان در منزل، توسط متخصصین با تجربه به همشریان عزیز ارائه می‌شود. بنابراین اگر به خدمات تزریق یا پانسمان نیاز دارید؛ می‌توانید بدون مراجعه به مراکز درمانی و تنها با یک تلفن به ما، از این خدمات در منزل بهره‌مند شوید.

تزریق آمپول های مختلف

از آنجا که این روزها مراجعه به مراکز درمانی، ریسک آلوده شدن به انواع ویروس‌ها و باکتری‌ها را به دنبال دارد؛ توصیه بیشتر پزشکان این است که تا جای ممکن، برای دریافت خدماتی مانند تزریقات، از منزل خارج نشوید. سپید گستر مجموعه‌ای کاملا حرفه‌ای است که می‌تواند با ارائه انواع خدمات درمانی، از سلامت شما در این روزها محافظت کند. همکاران ما در بخش تزریقات مجموعه سپید گستر، توانایی و تجربه کافی در زمینه تزریق انواع آمپول‌ها و داروها را داشته و آماده خدمات‌رسانی به همشریان عزیز هستند و کسانی که درگیر بیماری کرونا هستند و پرستار بیمار کرونایی نمی تواند این کار را انجام بدهد بهیار ما این کار را انجام می دهد.

وصل سرم های مختلف

در کنار تزریق آمپول، برای تزریق انواع سرم‌ها نیز می‌توانید با مجموعه سپید گستر تماس بگیرید. پس از ثبت سفارش خود، همکاران این مجموعه در کمترین زمان ممکن خود را به محل استقرار شما رسانده و خدماتی مانند تزریق انواع آمپول و سرم را با بهترین کیفیت به شما ارائه می‌دهند.

تعرفه و قیمت تزریقات در منزل

تعرفه خدمات این مرکز، به عوامل مختلفی بستگی دارد. بنابراین برای اطلاع دقیق از این تعرفه‌ها، بهترین کار تماس با همکاران ما در بخش پذیرش مجموعه سپید گستر است.

مرکز خدمات پرستاری سپید گستر، انواع خدمات مراقبتی بیمار را در منزل یا بیمارستان انجام می دهد. خدمات پرستاری سپید گستر شامل پرستاری از کودک در منزل، نگهداری از سالمند در منزل، اجاره تجهیزات پزشکی و … می باشد. حتما با پرستاران سپید گستر جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
3 1 رای
رأی دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات