همه چیز در مورد همراه بیمار

Blog

همه چیز در مورد همراه بیمار

زمانی که یک بیمار قادر به انجام دادن کارهای روزمره خود در بیمارستان یا منزل نباشد و اعضای خانواده نیز زمان یا شرایط لازم برای رسیدگی 24 ساعته به مریض را نداشته باشند، اقدام به استخدام فردی به نام همراه بیمار می کنند. این موضوع به خصوص بعد از پیدایش بیماری منحوس کرونا برای خیلی از افراد اتفاق افتاد. زمانی که فردی از اعضای خانواده به کرونا مبتلا شد و امکان مراقبت خانواده بیمار در بیمارستان وجود نداشت. در این شرایط اکثر خانواده ها برای فرد بیمار یک همراه استخدام می کنند تا به بیمارشان کمک کند و به امور بیمارستان رسیدگی نماید و همراه بیمار کرونایی باشد تا به وضعیتش رسیدگی کند. اما همراه بیمار دقیقاً به چه کسی خطاب می شود و چه وظایفی دارد؟ در این مقاله می توانید با هر آن چیزی که لازم است در مورد همراه بیمار بدانید آشنا شوید.

ما در یک مقاله به موضوع “پرستار برای بیمار کرونایی” پرداختیم می توانید آن را مطالعه کنید

همراه بیمار کیست؟

همراه بیمار در واقع به فردی گفته می شود که وظیفه نگهداری از بیمار در شرایط خانه و بیمارستان را بر عهده می گیرد. این فرد باید تمامی کارهای مربوط به مراقبت، نگهداری و حتی ترخیص بیمار را انجام دهد. با تزریق آمپول و سرم آشنایی داشته باشد و از سلامت و جان بیمار محافظت نماید. این فرد باید اطلاعات کافی در مورد مسائل پرستاری و پزشکی داشته باشد و فرد باتجربه ای در زمینه پرستاری و مراقبت از بیمار باشد.

خدمات همراه بیمار

یک همراه بیمار باید بتواند کلیه کارهایی که به او محول شده را به خوبی انجام دهد. او باید در ساعاتی که استخدام شده، کلیه نیازهای بیمار را برطرف کند. در صورت نیاز به او غذا بدهد، به او برای تخلیه ادرار و مدفوع کمک کند و قرص و داروهای مریض را به او بدهد. او باید با دقت و توجه زیاد بیمار را در هر شرایطی آرام کند و از استرس و نگرانی دور نگه دارد. کلیه هماهنگی های بیمارستان، انجام کارهای ترخیص و دریافت دارو و انجام آزمایش بیمار نیز باید توسط همراه بیمار انجام شود. یکی دیگر از خدمات همراه بیمار این است که باید دوره بستری بیمار را تا حد ممکن در بیمارستان کاهش دهد و با مراقبت های لازم کاری کند تا بیمار هر جه سریع تر روند درمان را طی کند. در صورتی که بیمار به ورزش یا نرمش نیاز داشته باشد، همراه بیمار باید به بیمار کمک کند و با انجام تمرینات مفید به بهبود حال بیمار کمک کند.

همراه مریض در بیمارستان

معمولاً افرادی که از همراه مریض در بیمارستان کمک می گیرند، ترجیح می دهند که همراه در طول شب یا به صورت شبانه روزی از مریض مراقبت کند. در این شرایط مریض باید شرایط بیمار را به طور دقیق تحت نظر داشته باشد. هر گونه تغییرات در شرایط بیمار باید با پزشک مطرح شود. همراه بیمار در بیمارستان باید در انجام همه کارها به مریض کمک کند و اجازه ندهد بیمار شرایط نامساعدی را در بیمارستان متحمل شود. توجه داشته باشید که همراه بیمار باید در یکی از حوزه های سلامت، درمان و پرستاری تحصیل کرده باشد و دانش و شایستگی مراقبت از بیماران را داشته باشد.

وظایف همراه بیمار

یک همراه بیمار با توجه به نیاز بیمار معمولاً وظایف دارد. معمولاً وظایف همراه بیمار طبق خواسته ای که بیمار یا خانواده بیمار تعیین می کنند، مشخص می شود. اما در ادامه به مهم ترین وظایف همراه بیمار اشاره شده است.

  • کمک به غذا خوردن بیمار
  • کمک به استحکام بیمار
  • کمک کردن به بیمار برای دفع و ادرار
  • مراقبت از بیمار در طول شب
  • یادآوری مصرف داروها
  • همکاری با پرستاران بیمارستان
  • تخلیه سوند بیمار
  • انجام کارهای آزمایش و رادیولوژی بیمار
  • ماساژ بدن بیمار
  • آرام کردن بیمار با روش های مختلف

تعرفه همراه بیمار

به طور معمول هزینه همراه بیمار معمولاً با توجه به شرایط بیمار و خدماتی که قرار است از سوی همراه دریافت شود، تعیین می گردد. اگر فرد به صورت 24 ساعته از بیمار مراقبت کند، هزینه آن به صورت یک باره و روزانه محاسبه خواهد شد. از طرف دیگر برخی از همراهان بیمار نیز به صورت شبانه یا ساعتی کار می کنند. بهتر است قبل از استخدام همراه بیمار به طور کامل در مورد ساعات کاری و وظایف همراه صحبت کنید و مبلغ خاصی را مشخص نمایید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید. معمولاً همراه بیمارانی که به پوشک یا لگن نیاز دارند و توانایی حرکت کردن ندارند، هزینه بیشتری دریافت می کنند.

شرایط همراه بیمار

یک همراه بیمار به فردی خطاب می شود که دارای تخصص و زمان کافی برای مراقبت از فرد بیمار باشد. به طوری که بتواند در هر زمان و مکانی از مریض مراقبت کند و در هر شرایط بهترین عکس العمل ها را از خود نشان دهد. همراه بیمار باید اطلاعات کامل در مورد نحوه نگهداری از بیماری های خاص را داشته باشد و بتواند از بیمار هم در شرایط بیمارستان و هم در خانه مراقبت کند. توجه داشته باشید که برخی از همراهان بیمار به صورت ساعتی کار می کنند و برخی به صورت روزانه یا ماهانه. بهتر است در ابتدا و قبل از شروع کار شرایط همراه بیمار را بپرسید و نیازهای بیمارتان را نیز بازگو کنید تا بعداً با مشکل روبرو نشود.

استخدام همراه بیمار در تهران

برای استخدام همراه بیمار در تهران قبل از هر چیزی باید این کار را از طریق شرکت ها و مراکز معتبر و دارای مجوز انجام دهید. فردی که به عنوان همراه استخدام می شود باید بتواند به تمام کارهایی که برای مریضتان در نظر دارید، رسیدگی کند و دانش کافی برای نگهداری از بیمار را داشته باشد. از همین رو بهتر است در زمان استخدام به خوبی با همراه صحبت کنید و بعد از پذیرش شرایط حتماً یک قرارداد مطمئن امضا کنید شرکت سپید گستر با ارائه خدمات پرستاری منزل، پرستار کودک، پرستار سالمند و… می تواند به سادگی یک گزینه خو برای همراه بیمار را به شما معرفی کنند با کمترین هزینه پس می توانید با ما در تماس باشید.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
2 2 رای
رأی دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات